Obsah:

S veľkou pravdepodobnosťou budete mať v tomto školskom roku aj otázky a obavy z oblasti „ako moje dieťa zvládne záťaž v škole“ alebo „ako mu môžem pomôcť a byť efektívnejší vo svojej úlohe domáceho učiteľa?“

Tu vám pomôžeme my – tím medzinárodnej Akadémie pre rozvoj intelektu AMAkids. Pamäť, koncentrácia, jemná motorika, logika, rýchle čítanie, rýchlosť myslenia, sebavedomie sú niektoré z užitočných vlastností a zručností, ktoré zlepšujú akademický výkon. A to sú zručnosti, ktoré študenti našej Akadémie získavajú a pomocou ktorých sa ľahšie a efektívnejšie pasujú s úlohami v škole i v živote.

PREČO NÁM VERIŤ

  • Autorské programy AMAkids znásobujú efektivitu mozgovej aktivity prelínaním rôznych inovatívne prezentovaných overených postupov a zameriavaním sa na rôzne kognitívne schopnosti.
  • Moderná online platforma s moderným rozhraním – jedna z najväčších výhod v metodike AMAkids! Vyskúšajte DEMO zdarma na 7 dní!

Každé dieťa má svoj osobný online účet. Platforma bola vytvorená pre interaktívny tréning v domácom prostredí tak, aby bolo pre deti pohodlné a zaujímavé trénovať z domu. Pre udržanie vysokej motivácie pri plnení domácich úloh platforma integruje rôzne stimuly (puzzle, krátke animácie, zbieranie artefaktov, značkové predmety).

Tréneri nastavujú a kontrolujú plnenie domácich úloh, robia korekcie s cieľom optimalizovať individuálne výsledky dieťaťa, sledujú pokroky počas tréningového kurzu u každého dieťaťa.

Mobilná aplikácia umožňuje jednoduchý a pohodlný prístup k platforme kdekoľvek a kedykoľvek z akéhokoľvek mobilného zariadenia.

24/7 prístup na platformu. Offline režim – možnosť využívať platformu až 14 dní bez internetu.

Motivačná online hra AMAland a online turnaje a olympiády pridávajú herný a súťažný prvok a udržujú študentov AMAkids silne motivovaných.

  • Možnosť online školenia . Naša najmodernejšia platforma umožňuje náročné online školenia – flexibilné a veľmi rozmanité ako nikdy predtým.
  • Individuálny prístup. Tréningy prebiehajú v malých skupinách po 5 až 10 detí (4-5 detí pre online formát) v troch vekových kategóriách: 4-7, 7-11 a 11+ rokov.

AUTORSKÉ PROGRAMY AMAkids

Mentálna aritmetika

Otázka: Ako dlho by vám trvalo vypočítať nasledujúci príklad? Ale v mysli.

Skutočnosť: Študentovi AMAkids vo veku 5-7 rokov trvalo vypočítanie tohto príkladu 10-15 sekúnd po… 3 mesiacoch mentálnej aritmetiky. A to je len užitočný vedľajší účinok!

Mentálna aritmetika je neurotréning. Ide o jeden z najefektívnejších spôsobov, ako trénovať mozog pracovať rýchlejšie a zlepšiť si tak študijný výkon. Ak sa pýtate, čo je to „neurotréning“, tak je to „mozgová gymnastika“ alebo súbor cvičení zameraných na vytváranie nervových spojení a aktiváciu prirodzených mechanizmov mozgu. Kurz mentálnej aritmetiky je zameraný na harmonický rozvoj oboch hemisfér. Ako vieme, každá z hemisfér mozgu je zodpovedná za rôzne úlohy: pravá – kreativita a predstavivosť, ľavá – za logiku a reč. Logika a predstavivosť sú na prvý pohľad také opačné vlastnosti, že ich harmonický rozvoj sa zdá byť nemožný. Ale pomocou kurzu Mentálna aritmetika študenti AMAkids dosahujú harmonický rozvoj oboch hemisfér mozgu vďaka nápaditej vizualizácii počítadla a mentálnej kalkulácii, čo vedie k vzniku nových nervových spojení medzi nimi. Naše deti tak rozvíjajú logické a kreatívne myslenie. Rovnako ako všetky z toho vyplývajúce výhody aktualizovanej prenosovej frekvencie a rýchlosti spracovania informácií.

MEMORIKA

Otázka: Koľko z 20 dvojciferných čísel uvedených nižšie by ste si zapamätali v rovnakom poradí, ak by sa zobrazovali jedno po druhom s intervalom 2 sekúnd? 

Skutočnosť: Študent AMAkids, vo veku 9-12 rokov, zopakuje sekvenciu čísel na 100%… po 3 mesiacoch kurzu MEMORIKA!

Pozornosť umožňuje deťom sústrediť sa tak na vzdelávací proces, ako aj na akýkoľvek iný typ činnosti. Koncentrované dieťa alebo dospelý lepšie vníma informácie, pretože sa nerozptyľuje a neuniknú mu dôležité detaily. To všetko umožňuje efektívnejšiu asimiláciu vedomostí a akéhokoľvek materiálu v kratšom čase. MEMORIKA je komplexná metodika na rozvoj a riadenie (nielen) detskej pamäti a pozornosti , ktorá preukázala svoju účinnosť. Použitie vysoko animovaných herných prvkov pri učení umožňuje deťom zapojiť sa so záujmom a absorbovať materiál akéhokoľvek charakteru v nadpriemerných časoch. Získané zručnosti sa stanú výborným základom pre učenie sa v škole aj pre život po nej, pretože sa uložia a zostanú navždy.

LIBERIKA

Otázka: Ako dlho vám bude trvať, kým si prečítate tento 5-stranový článok s viac ako 1000 slovami?

Fakt: Študent AMAkids vo veku 10-14 rokov ich prečíta za menej ako 2 minúty s porozumením na viac ako 80%… po 4 mesiacoch kurzu LIBERIKA

Akademický výkon a vo všeobecnosti kvalitatívny vývoj svetonázoru dieťaťa v čase závisí od toho, ako rýchlo spracováva informácie v písomnej forme. Zložky efektívneho spracovania písomnej informácie sú dve – časová a kvalitatívna. Bez čítania s porozumením sa rýchle čítanie mení na nezmyselné vyslovovanie slov. Pomalé a nesústredené čítanie je na druhej strane nielen neplodným a nudným procesom, ale aj zárukou nekonečného opätovného čítania tých istých odsekov. Vďaka kurzu LIBERIKA od AMAkids sa vaše dieťa naučí nielen čítať rýchlo, ale aj s porozumením a často aj so skúsenosťou s prečítaným (rýchle čítanie s vysokou mierou porozumenia má schopnosť premeniť text na filmový pás !). Bude vedieť rýchlo prečítať a zapamätať si informácie, ktoré vidí prvýkrát, ľahko si poradí so školskými hodinami, testami a skúškami. Ale čo je najdôležitejšie, bude milovať knihy a čítanie! Techniky rýchleho čítania ponúkajú iný prístup k „prežívaniu“ literatúry.

DAJTE SVOJMU DIEŤAŤU PRÍLEŽITOSŤ NA LEPŠÍ ŠTART DO ŽIVOTA!

Nepremeškajte možnosť prihlásiť svoje dieťa do kurzov v poslednom akademickom termíne, miesta v skupinách sú obmedzené! Pozývame vás na jedno z našich úvodných stretnutí do AMAkids centier na BEZPLATNÉ skúšobné hodiny s našimi metódami. Registrovať sa môžete pomocou špeciálneho online formulára na našej webovej stránke: https://amakids.sk/

AMAkids tiež poskytuje možnosť online oboznamovacích stretnutí, ako aj diaľkového online vzdelávania pre tých z vás, ktorí nemajú v blízkosti vhodné vzdelávacie centrum, ale chcú svoje dieťa prihlásiť na niektorý z našich kurzov. Môžete tak urobiť priamo na tel. 0948523821.

Priatelia našej akadémie, Maximus a Mona, sa už pripravujú na nové skupinky, aby vás privítali množstvom radosti, hier a prekvapení!!!

Očakávame vás!

PS: O našich pripravovaných matematických programoch vám povieme v niektorom z ďalších článkov.

Zaregistrujte sa na ukážkovú lekciu AMAkids ZDARMA:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.